سمفونی شگفت انگیز عطر و طعم دیارا

این داستان یک سفر است...

همسفر با سمفونی عطر و طعم

عطرها تا دوردست ترين خاطرات یا فراموش شده‌ترين روزها ما را می‌برند و طعمها شاید چیزی مثل پل میان جهان‌ها باشند، جایی میان بویایی و چشایی و یا تلفیقی از هر دو ؛

حس خوب عطر و طعم

دیارا به سوی عطرها و طعم‌های متفاوت

انسان‌ها هر چه پیش تر آمدند طعم‌های بیشتری خلق کردند، عطرهای بیشتری را شناختند و در آزمایشگاه‌ها اسانس‌هایی ساختند تا عطرها و طعم‎‌های متفاوت را تجربه کنند.

diaraworld (2)

سهم ما از مسیر جهانی صنعت اسانس

صنعت تولید اسانس با اضافه کردن طعم‌های گوناگون، صنعت تولید غذا و نوشیدنی را متحول کرد. اما تا همین چند سال پیش سهم ایرانیان از این صنعت تنها واردات از شرکت‌های خارجی بود.

سهم-تولید-اسانس-دیارا

دیارا وارد می شود!!!

دیارا این جای خالی را در ایران شناسایی کرد؛ تولیدکنندگان و فعالان صنایع غذایی بیشتر به واردات اسانس که جوهره اصلی محصولات آنها است وابستگی داشتند. تحريم‌ها، مشکلات بازرگانی و ترخیص کالا، چالش‌های هر روزه واحدهایی بود که تلاش می‌کردند کیفیت و مرغوبیت محصولاتشان را در سطح قابل قبولی حفظ کنند.

تولید کننده ایرانی نمی‌توانست با شرکت‌های خارجی تعامل مستقیم و مستمر داشته باشد و از خدماتی که شرکت‌ها به مشتريان خود می‌دادند محروم بود. دیارا در سال۱۳۹۷ قدم به این عرصه گذاشت و با تمرکز بر تولید اسانس‌های خوراکی، روز به روز توانمندی‌های خود را در تولید و طراحی اسانس افزایش داد.

دیارا با دانش جهانی اسانس همراه شد

پس از ۳ سال فعالیت مستمر در حوزه تحقیق و توسعه و با رویکرد انتقال دانش از طريق استخدام دانشمندان خارجی، دیارا محصولات اولیه خود را به بازار عرضه کرد و حالا پس از ۵ سال فعالیت و تلاش شبانه‌روزی دانشمندان و تقویت یک تیم تحقیق و توسعه رویاپرداز و توانمند علاوه بر وارد کردن دانش اسانس، دیارا پرچمدار صنعت عطر و طعم در ایران است.

نسل سوم راوی قصه طعم ها شد

گام اول استفاده از اسانس در کشور مبتنی و متکی به واردات آن از خارج بود. در گام دوم دیارا دانش و تکنولوژی روز جهان را وارد کرد و در گام سوم تیم دانشگران واحد تحقیق و توسعه دیارا فراتر از روتین صنعت و تولید در کشور با تکمیل فرآیند سفارشی سازی محصول، عطر و طعمی را که می‌خواهید تولید می‌کنند.

دانش و تکنولوژی روشنگر مسیر دیارا

دیارا با استفاده از توان آزمایشگاهی بالا و در خدمت گرفتن پیشرفته‌ترين رآکتورها و فرایندهای High tech مانند امولوسیون‌سازی، انکپسوله کردن اسانس‌ها و غیره توانسته محصولاتی با ماندگاری، ثبات و قدرت بالا تولید  کند. دیارا همچنین دارای یکی از بزرگترين بانک‌های مولکولی است که با استفاده از پیشرفته‌ترين دستگاه‌های آنالیز مولکولی مانند GC-MASS عملکردی حرفه‌ای در حوزه طراحی اسانس از خود نشان داده است.

همسفر با دانشگران دیارا همراه با سمفونی طعم ها

خانواده ۱۰۰ نفره دیارا اینک به بزرگترين شرکت تولید کننده عطر و طعم در ایران تبدیل شده است. خانواده‌ای که بیش از یک چهارمش را نخبگان و کارشناسان متخصص در واحد تحقیق و توسعه تشکیل می‌دهند و سایر اعضای خانواده نیز در حوزه‌های کاری خود مختصص و سرآمدند. این آرمان ماست که سمفونی شگفت‌انگیز عطر و طعم در صنایع مختلف کشور عزيزمان باشیم.

دانش و تکنولوژی به روز دیارا شاهد رشد سريع صنعتی است که تا سال‌های سال صنعت عطر و اسانس ایران را در حال توسعه و در سیری چابک، صعودی و ماندگار حفظ خواهد کرد. این آرمان ماست که یاری‌گر و همراه سمفونی شگفت‌انگیز عطر و طعم در صنایع مختلف کشور عزيزمان باشیم.

چرا باید دیارا را انتخاب کرد؟

یکی از عمده نگرانی مشتريان دیارا نبود عطر و طعم‌‌دهنده ها در داخل کشور و نداشتن فرصت آزمایش آن در خط تولید بوده است.

امروز دیارا با دسترسی آسان در داخل ایران به عطر و طعم‌ها و تولید طیف گسترده‌ای از مولکول‌ها، محصولات متنوع، کاهش هزينه‌ها در واردات به داخل کشور و مسیر تولید، چرخه سفارش‌گذاری را به صورت  کاملا مستقل تسهیل نموده است.

بهترين فرمولاسیون ترکیب، تکنولوژی جدید در لابراتوار و حضور متخصصین علوم شیمی در دیارا سبب بهره‌مندی از علم روز دنیا در تولید عطر و طعم های متنوع است.

متخصصین دیارا همواره در تلاش هستند با طراحی منحصر به فرد و خلق تجربه‌ای نو از عطر و طعم ، برای هر ذائقه‌ای پاسخ درخوری داشته باشند.

دیارا با خدمات پیش و پس از فروش و تولید اسانس‌های اختصاصی برای مشتريان با توجه به محصول نهایی آنها تا لحظه تولید کنار آنها قدم برمی‌دارد و در صورت نیاز حتی در خط تولید صنایع مختلف نیز حضور پیدا می‌کند و به آن‌ها در استفاده از اصلی‌ترين عنصر محصولاتشان؛ که عطر و طعم آنهاست مشاوره می‌دهد.

محصولات دیارا

حضور افراد مجرب و متخصص در حوزه عطر و طعم‌سازی در کمترين زمان ممکن، یکی از نقاط قوت ماست. لابراتوار تخصصی دیارا با تحقیق و توسعه مستمر امکان تولید طیف وسیعی از اسانس‌ها را مثل اسانس: کره / کارامل / توت فرنگی/توت وحشی / سیب / موز / نارگیل / طالبی / مرکبات / وانیل / شکلات / بیسکوئیت / دارچین / هل /نعنا و….. دارد.